Oracle Cevaplıyor: Bloggers Meetup

Herkese Selam,

Bloggers

 

 

CaptureGeçtiğimiz günler de Oracle Türkiye’nin düzenlemiş olduğu “Büyük Veri ve Analitik” konu başlıklı Oracle Cevaplıyor etkinliğine katılma fırsatı buldum. Oracle Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğin oldukça keyifli ve faydalı geçtiğini söyleyebilirim. Oracle Türkiye’de konusunda uzman yöneticiler olan Murat Yeşil, Mehmet Gökmen ve Emrah Uysal biz blog yazarlarının hem sorularını cevapladılar hemde yakın gelecekte ki Big Data, Veri Analitiği ve Cloud teknolojileri üzerindeki projeksiyonlarını anlattılar.

20160330_141538Günümüzde oldukça trend olan bu konuları birde sektörün dinamiklerini iyi bilen ve farklı sektörlerdeki ihtiyaçları analiz eden insanlar tarafından dinlemek biz katılımcıların tamamı için oldukça faydalı oldu. Büyük veri ve Veri Analitiği konuları özelinde somut örnekler üzerinden çok faydalı bilgiler verildi. Bu konularda hali hazırda çalışan veya çalışmayı düşünen katılımcıların ilgisinin yüksek olduğunu söyleyebilirim.

13007164_10154122954318739_420303094261128769_nTüm Dünyada trend olan bu teknolojilerin, ülkemizde ki farkındalığı arttırmak için düzenlenen bu ve benzeri etkinlikler sektörde çalışan profesyoneller için oldukça değerli. Bu bağlamda bu etkinliği düzenlemesinde emeği geçen başta Oracle Türkiye ekibine ve ITAdvisor dergisine teşekkür ediyorum.

 

Advertisements

About ... from Emrah METE

Bilgisayar Mühendisi
This entry was posted in Oracle and tagged , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Oracle Cevaplıyor: Bloggers Meetup

  1. akif Cakir says:

    Emrah selam bu tarz etkinliklere ben de katılmak isterim ama haberimiz olmuyor maalesef,  nereden haberimiz olabilir veya sen haber verebilir misin ?

    • Selam Akif,
      Bu tarz etkinlikleri Oracle Türkiye sosyal medya hesaplarını takip ederek haberdar olabilirsin. Bizde gücümüzün yettiğince bu ve bunun gibi etkinlikleri sosyal medya hesaplarımızdan duyurmaya çalışıyoruz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.