Oracle Cloud Day 2015 Istanbul Yansımaları

Herkese Selam,

20151119_125627

19 Kasım Perşembe Günü Oracle Cloud Day 2015 Lütfü Kırdar Kongre Merkezinde yapıldı. Etkinlik her zamanki gibi yine Türkiye’de Oracle ürünleri ile çalışan profesyonelleri bir araya getirerek güzel bir paylaşım ortamı oluşmasına olanak sağladı. Böyle bir ortamın oluşmasına olanak sağlayan başta Oracle Türkiye ekibine ve tüm sponsorlara teşekkürler.

TROUG olarak bu yılda bize ayrılmış olan salonda yoğun katılımın olduğu ve teknik içeriği doyurucu olan  sunumlar gerçekleştirdik.

TROUG’a ayrılmış olan salonda açılışı TROUG Yönetim Kurulu başkanı Zekeriya BeşiroğluBig Data and Big Picture” başlıklı sunumu ile yaptı. Bu sunum ile Zekeriya günümüz veri trendlerini güzel ve etkili bir şekilde salonu dolduran meraklı dinleyici topluluğuna aktardı. Big data konseptinde yapılabilecek çalışmalar hakkında oldukça bilgilendirici bir sunumdu.

z1 z2 z3

 

 

 

 

 

 

 

Bize ayrılmış olan salonda ikinci oturumu ben Oracle 12c SQL New Features” başlıklı sunumum ile yaptım. Oracle’ın 12c sürümü ile beraber gelen faydalı özelliklerin bir kısmını dinleyicilere aktardım. İlginin bir hayli yüksek olduğunu görmek beni çok sevindirdi. Umarım farkındalık anlamında faydalı bir sunum olmuştur.

em2 em3 em1

 

 

 

 

 

 

 

 

Salondaki üçüncü oturumu TROUG yönetim ekibinden Erkan Ülgey ve Özgür Umut Vurgun arkadaşlarımız yaptı. “Oracle Database Appliance ile Cloud Entegrasyonu” başlıklı sunum teknik açıdan oldukça doyurucuydu. Oracle’ın Cloud tarafına yaptığı yatırımı bu sunum aracılığı ile oldukça iyi anlamış olduğumuzu söyleyebiliriz.

eu eu2 eu3

 

 

 

 

 

 

 

TROUG salonundaki bir sonraki sunum Turkcell’den Başar Gülcü tarafından yapıldı. “Telco Big Data & Data Monetization” başlıklı sunumu ile Başar oldukça güzel bir use case’i dinleyicilere aktardı. Sektörde big data ile ilgili çalışmaların bu seviyelere gelmesi oldukça sevindirici.

ba1 ba2 ba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bize ayrılan salonda günün son sunumunu TROUG yönetiminden Mehmet Eser ve Orhan Eripek arkadaşlarımız yaptı. “Oracle Enterprise Manager Cloud Control 12c” başlıklı sunumları DBA’ler için yeni gelişmeleri barındıran oldukça güzel ve teknik bir sunumdu. Özellikle mobil uygulama ile Enterprise Manager üzerinde yapılabilecek işlemlerin anlatılması oldukça ilgi çekiciydi.

oe1 oe2 oe3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yılda çok başarılı ve güzel bir etkinliği geride bıraktık. Umarım tüm katılımcılar için çok faydalı oturumlar olmuştur. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkürler.  Bir başka etkinlikte tekrardan birlikte olma dileğiyle.

Advertisements

About ... from Emrah METE

Bilgisayar Mühendisi
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.