A Day of Real World Performance 2015 (İSTANBUL)

Herkese Selam,

1

Daha öncede sosyal medya üzerinden duyurduğum üzere bugün Türk Oracle Kullanıcıları Grubu (TROUG)’un “A Day of Real World Performance 2015″etkinliği vardı. İkinci kez bu etkinliğin İstanbula gelmesinden dolayı oldukça mutlu olduğumu söylemeliyim. Bu bağlamda tüm TROUG yönetim ekibine ve sponsorlara (Oracle Türkiye, Bilginç IT Akademi) teşekkür ediyorum.

3Etkinliğe katılım oldukça iyi seviyedeydi. Sosyal medyadan duyurulduğundan buyana yüzlerce kişinin başvurduğu bu etkinliği ancak şanslı bir azınlık takip edebildi. Bu bağlamda etkinliğe katılım ilgi gösteren ve salonu bugün dolduran tüm Oracle gönüllülerine de ayrıca teşekkür etmek gerek. Çok güzel paylaşım ortamı oluştu.

2Sunumlar başlamadan önceki beklentim,  geçen yıl yapılmış olan etkinlikteki sunumun çok benzerinin tekrarlanmasıydı ancak Tom Kyte, Andrew Holdsworth ve Graham Wood sunumlarının içeriğini bir hayli değiştirmişler ve günümüze uyarlamışlar. Bu değişime hayran kalmamak elde değildi. Bildiğimizi düşündüğümüz bir çok konuyu farklı açılardan değerlendirip, inanılmaz demolar yapıp anlatıkları konuları simüle ettiler. Bu bağlamda sunumların ve etkinliğin çok faydalı geçtiğini söylemek yanlış olmaz.

Etkinliğin bir offical sayasıda var, etkinliğe katılamayan arkadaşlar bu sayfa üzerinden detaylı bilgileri ve sunum içerikleri hakkındaki bilgilere erişebilirler. (https://apexapps.oracle.com/pls/apex/f?p=44785:141:0::NO::P141_PAGE_ID,P141_SECTION_ID:119,870)

Bu etkinlik ile alakalı sunucuların çekmiş olduğu güzel videolar var, bu videolarında izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sunumlar başından sonuna kadar oldukça ilgi çekici ve etkileyiciydi. Özellikle Tom Kyte’ın kitaplarından okuyup öğrendiğimiz bir çok konuyu, kendi mizacı ve anlatımı ile canlı dinlemek oldukça keyifliydi. Gerek Tom Kyte’ın gerekse Graham ve Andrew’ın paylaşımları biz developerlar, ve DBA’ler için oldukça değerliydi. Bunun bilincinde olarak sunumlar esnasında bol bol notlar almaya çalıştım.

TROUG’un altına imzasını attığı teknoloji severleri bir araya getiren güzel bir etkinlik geçirdik. TROUG’a bugünü düzenlediği ve değerli Oracle Gurularını  bizlerle bir araya getirdiği için tekrar teşekkür ediyorum.

Bu tarz etkinliklerin devamının olması dileği ile.

20150327_091412 20150327_092004 20150327_092744 20150327_105226 20150327_133436

Advertisements

About ... from Emrah METE

Bilgisayar Mühendisi
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.