TROUG DAY 2012’nin Ardından

Image

Herkese Selam,

TROUG DAY 2012, 11 Ekim 2012’de Bahçeşehir Üniversitesinde gerçekleştirildi. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde sponsor olarak  büyük katkılar sağlayan, Oracle, GNA, FormSpider, Bilginç IT Akademi ve  Global Maximum‘a tekrardan çok teşekkürler. Ayrıca bu etkinliği gerçekleşmesi için elinden gelen tüm fedakarlığı ortaya koyan başta Zekeriya Beşiroğlu olmak üzere tüm TROUG Management ekibinede sonsuz teşekkürler.

Şimdi biraz etkinlikten bahs etme zamanı. Sabahın erken saatlerinden itibaren etkinliğe kayıt olan/olmayan tüm Oracle ilgilileri, birbirinden kaliteli sunumları dinleyebilmek için Bahçeşehir Üniversitesine geldiler. Organizasyon çok iyi hazırlanmıştı ve  iyi bir networking ortamı oluşturulmuştu sunumlar öncesinde. Yavaş yavaş keynote konuşmasının olacağı salon katılımcılar tarafından dolduruldu ve keynote konuşmacımız Syed Jaffer Hussain session’ına başladı.

Resim1:Syed Jaffar Hussain

Sunum bir keynote oturumuna göre içerik olarak  biraz ağır olsada Hussain tecrübelerini çok iyi bir şekilde aktardı. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum, kendisi ile tanışmakta oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Keynote konuşması bittikten sonra, DBA ve Developer streamleri ayrı salonlarda paralel olarak başladı. Ben uzmanlık alanımın developement olması ve bir sunum gerçekleştireceğimden dolayı developement sunumlarının yapılacağı  salona geçtim. Buradaki ilk sunum Zekeriya Beşiroğlu’nun SQL Tuning sunumu idi. Zekeriya genel olarak developement yaparkenyapılan yanlışları ve bunları nasıl düzelteceğimizi anlatan güzbir session gerçekleştirdi. Kendisinede aktardığı faydalı bilgiler için teşekkür ediyorum.

Resim2: Zekeriya Beşiroğlu

  Zekeriya’nın sunumundan sonra sunum sırası bendeydi. Ben dinleyicilere etkin veri erişim tekniklerini ve hangi durumlarda efficent veri erişimini nasıl yapacakları hakkında Optimizing Data Access konu başlıklı bir sunum yaptım. Umarım farkındalık anlamında iyi bir sunum olmuştur ve dinleyiciler gerekli istifadeyi sağlamışlardır.

Resim3: Emrah METE

Resim4: Emrah METE

Kendi sunumumun ardından yapılan 2 developement sunumunu takip ettim bunların ilkini Ahmet Fuat Sungur yaptı, Fuat Oracle Coherence ürününü içeren distirbuted object caching mekanizmasını dinleyicilere aktardı. Güzel ve dinleyiciler tarafından ilgi gören bir sunum oldu. Fuat’a buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Resim4: Ahmet Fuat Sungur

Developer Stream’in son sunumunu Turkcell’den çalışma arkadaşımız Dr. Mustafa Kıraç yaptı. Mustafa Oracle Data Miner ile Turkcell’de geliştirdikleri ETLM otomasyonunu anlattı. Uyguladıkları farklı yaklaşım dinleyiciler tarafından oldukça ilgi gördü. Mustafa Kıraç’ada buradan teşekkürlerimi sunuyorum, konu üzerindeki uzmanlığı ile TROUG DAY 2012’ye değer kattı.

Resim5: Dr. Mustafa Kıraç

DBA stream’de herhangi bir sunum takip edemesemde aldığım izlenimler muhteşemdi. Çok faydalı ve farklı sunumlar olduğu katılımcılar arasında konuşulan şeylerdi.

Bugün TROUG adına çok güzel bir gündü. İlk kez yeni üye alımına başladık. Bugün aramıza katılan yeni üyelerimizede buradan hoşgeldin demek istiyorum.

Bugünde olduğu gibi TROUG’a destek veren tüm katılımcılara ve üyelerimize sonsuz teşekkürler. Hep birlikte nice güzel etkinliklerde buluşmak dileği ile.

Not: Diğer fotoğraflara aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/169277558029/10151096140348030/?notif_t=group_activity

Advertisements

About ... from Emrah METE

Bilgisayar Mühendisi
This entry was posted in Oracle, Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink.

2 Responses to TROUG DAY 2012’nin Ardından

  1. yasinsaygili says:

    Yazın çok güzel olmuş ,eline sağlık .Etkinliği kaçırmak koydu isede.Eminim çok güzel bir sunum yapmışsındır 🙂 .Etkinlikte emeği geçen herkese teşşekürler.

  2. Teşekkürler Yasin, Keşke sende aramızda bulunsaydın tam kadro bir fotoğraf çektirseydik 🙂 Sunum hakkındada olumlu eleştiriler aldım baya güzel geçti benim açımdan. Sonraki eventlerde hep birlikte olma dileği ile.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.