Teşekkürler TROUG…

Daha öncede blog’umda duyurduğum üzere (https://emrahmete.wordpress.com/2012/01/14/oracle-gurulari-troug-etkinligi-icin-turkiyede/)  bugün Türk Oracle Kullanıcıları Grubu (TROUG)’un etkinliği vardı.

Sabah saatlerinde hava koşullarının olumsuz olması,  etkinliğin yapıldığı yere ulaşımı zorlaştırsa da, seminer salonuna varmayı güçlükle başarmıştım. Olumsuz hava şartlarına karşın katılım oranı oldukça iyiydi. Ayrıca bugünkü olumsuz hava şartlarına rağmen bu kadar  Oracle gönüllüsünü ve konusunda yetkin katılımcıları bir arada görmek benim açımdan oldukça sevindiriciydi.

Seminer başlamadan önce kayıt masasında işlemlerimizi hallettikten sonra seminerin başlamasını lobide bekledik ve seminer başlayana kadar TROUG’un güzel ikramları ile kahvaltımızıda yapmış olduk 🙂 Teşekkürler TROUG 🙂 ..

Seminerin başlaması ile kendimizi  gerek yaptıkları çalışmalar ile gerekse yazdıkları değerli kitaplarla Oracle Dünyasına katkılarda bulunmuş birbirinden değerli Oracle Gurularının (Tom Kyte, Graham Woods, Andrew Holdsworth) akıcı ve etkileyici sunumlarında bulduk.

Sunumlar başından sonuna kadar oldukça ilgi çekici ve etkileyiciydi. Özellikle Tom Kyte’ın kitaplarından okuyup öğrendiğimiz bir çok konuyu, kendi mizacı ve anlatımı ile canlı dinlemek oldukça keyifliydi. Gerek Tom Kyte’ın gerekse Graham ve Andrew’ın paylaşımları biz developerlar, ve DBA’ler için oldukça değerliydi. Bunun bilincinde olarak sunumlar esnasında bol bol notlar almaya çalıştım. Bu notlarıda ilerleyen günlerde derleyip buradan sizlerle paylaşmak istiyorum.

TROUG’un altına imzasını attığı teknoloji severleri bir araya getiren güzel bir etkinlik geçirdik. TROUG’a bugünü düzenlediği ve değerli Oracle Gurularını  bizlerle bir araya getirdiği için onlara teşekkürü etmeyi bir borç biliyorum.

Bu tarz etkinliklerin devamının olması dileği ile. Teşekkürler TROUG.

Advertisements

About ... from Emrah METE

Bilgisayar Mühendisi
This entry was posted in Oracle, Root, Uncategorized and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.